Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Štěňátka

 ... pokračování novinek o štěňátkách najdete na www.stene.nafoceno.cz

 

3.4.2013 Pár nových fotek

Do dnešního rána jsme měli trochu obavy o Máchalovou - nechtěla žrát, pít ani se venčit. Připomínala citron po vyždímání... Ráno si ale vzpomněla, že kdysi v jiném vesmíru takové věci dělala, no a vypadá to, že už je vše zase jak má být.

Přestalo nás bavit říkat prckům podle pořadí, tak jsme jim dali pracovní jména

Prga

- bude asi jedna z nejmenších. Je roztomilá, co říkáte? ;-) Je černá s tříslovým pálením a velkým bílým flekem na hrudníku, srst má zatím krátkou, saténově hladkou.

Čokoláda

- jako jediná je hnědá, jako tmavá čokoláda:-) Zatím se nijak zvláštně neprojevuje, vybočuje jen tím, jak je klidná, uvidíme co se z ní vyklube :-) Asi bude druhá největší

Zrzek

- prostě zrzavej

Golfi

- taky bysme jí mohli přezdívat špunt nebo obr (dala Dorotě pořádně zabrat, s ní jedinou jsem musela pomáhat). Nejsilnější a nejžravější z vrhu. Na hrudníku má malou bílou golfovou hůl:-), při troše představivosti i s míčkem... :-) Asi bude větší než Dorota, už při narození byla skoro o třetinu větší než zbytek a přijde mi že náskok zvyšuje. První se budí na jídlo a než to ostatním dojde, slízne jim všechnu smetanu:-)

Louda

- poslední, taky bude asi drobnější, připomíná malé vlče, zatím až neuvěřitelně hodná

Štěňátka...
 
31.3.2013 Velikonoční neděle
Máme doma velikonoční překvapení.
 
Dorotka si pořídila nějaké to jarní rozptýlení. Máme tak doma kromě kraslic také zbrusu nová štěňátka, jako malovaná. Asi se musela holka před dvěma měsíci moc bavit, protože jsme měli pocit, te je střežená líp než Mona Lisa... Navíc když letos měla tak věrného nápadníka...
Uz v půlce dubna jsme si říkali, že jeden z vedlejších efektů jarní dovolené s dětmi je přecpaný pes. Vzhledem k tomu, že dietka nezabrala, vzala jsem jí k veterinářce, která hned ve dveřích poznala která bije:-) Na sonu se ukázali dvě macatá a k tomu ještě jeden kousek štěněte... To bylo překvapení! Začaly horlivé přípravy. Včera, o týden později přišlo na svět postupně pět prcků
pro pořádek jsme si je zapsali
 
21:26 Jako první nádherná tmavá fenečka s velkým bílým flekem na prsou a tříslovým pálením, 263g
21:34 Druhá tmavě čokoládová fenečka s tříslovým pálením 290g
21:49 Třetí zrzavec - první a poslední kluk v celém vrhu bez odznaků a pálení 245g (pracuju na tom, aby mohl zůstat doma:-) )
22:26 Černá fenečka s tříslovým pálením a bílou golfovou holí na prsou, odhaduju, že bude dlouhosrstá 326g
22:45 Vlčí fenka s bílými zadními packami a malou bílou hvězdičkou na prsou 264g
 
Protože až do rána nás Dorotka ještě napínala s šestým, nechali jsme ji na vetklinice v Libuši vyšetřit a vše nakonec bylo OK. Dostala podpůrnou injekci, rentgen na památku a tradá se škopkem štěňat zpátky. Po kolednících jsme konečně zalezli, abychom si přeci jen naspali pár veršíčků:-) Odpoledne se za námi přišli podívat naši noví příbuzní, o které Dorotka rozšířila naši rodinu
 
Pro pořádek, Dorotka patří ke vzácnému plemeni VeTaj
 
  
 
    
A malý bonus pro ty, kteří prohlídli až sem.-) Pokud Vás zajímá, co je to safra vetaj zač, tak přestaňte prohlížet atlasy psů a jinou kynologickou literaturu, ta Vás totiž ponechá v temnotách nevědomosti:-) Vězte, že jde o pravé a nefalšované VEsnické TAJemství:-) Stejně jako Dorotka.
 

Rodiče štěňátek aneb Dorotka a pravděpodobný otec Argo

Dorotka je čistokrevným voříškem se vším všudy. Chytrá (až hamba), učenlivá, zdravá, nenáročná a přizpůsobivá, přítulná, poslušná. Přes den hlídá zahradu a bydlí v boudě, po večerech a o víkendech nám dělá společnost doma.
Přinesli jsme si ji před čtyřmi lety z útulku v Maršovicích v době, kdy zrovna měnila zuby, takže přibližně kolem půl roku.
 
Váží 12 kg, v kohoutku je vysoká cca 40 cm. V obličeji připomíná lišku, má tzv. urajiro - světlejší srst kolem pysků a očí, díky tomu má expresivnější výraz. Uši a oči jak příroda chtěla - bez záhybů a problématických partií. Hluboký hrudník, vtažené břicho, přiměřený tělesný rámec, Ocas zakroucený, jak se na voříška patří:-)
 
NÁROKY NA PÉČI
Je vychovaná tak, aby s námi mohla jezdit všude, kam můžou pejsci. Čistotná a nenáročná (kde jsme my, tam je domov). Po předchozí chybě, kdy s námi předchozí pes spával v posteli (velmi se nám vymstilo v době, kdy byla nemocná a měla záchvaty), má Dorotka útrum:-) a nesmí do prvního patra. Díky tomu si zvykla, že když se jde spát, ona jde na pelech, ať je kdekoliv:-) Dnes je jí něco kolem čtyř let, těší se pevnému zdraví, navíc nikdy nebyla nemocná, což vzhledem k předchozím zkušenostem s čistokrevnými psy považuju za nedocenitelné! Žádné alergie, citlivé trávení, dědičné nemoci nebo poruchy, žádné extra nároky na krmení nebo péči. Exteriér - je téměř bezúdržbová:-) Má krátkou srst, na těle delší s podsadou - ani při špatném počasí se na ní nedrží špína a bláto, češeme jen v období línání cca 1x týdně. Srst má na většině těla sametově jemnou se saténovým leskem, na zádech je maličko hrubší. Jídlo - je spíš nežravá, dostává 1x denně granule, kterých sní cca 1/2 oproti popisu na krmení. Ráda si občas přiloví nějakou tu myš - v jejich lovu je expert... 
 
POVAHA
Milá a kontaktní, doma klidná, na procházkách temperamentní ale poslušná.
Má ráda děti, díky třem malým neteřím máme vyzkoušeno, že jsou s ní v bezpečí, i když jí občas něco provedou.
Je zvyklá na soužití s kočkami, stejně tak budou i štěňata.
Velmi dobře ovládá základní výcvik a navíc spoustu blbinek např. "zazpívej", "ukaž pět", "zatancuj", "ke kolu" (obrácená noha než "k noze"), "zaber" a "na stranu" (na běžky)  ... :-) Zbožňuje sníh!
 
Má ráda společné sporty - miluje a zvládá výlety na kole nebo na běžkách (chodí i v zápřahu, ale díky malé váze moc netáhne), obyčejné procházky nebo hry se spřátelenými psy (kocoury:-)), baví ji agility (nerada to přiznávám, ale má na tohle nepoužitelnou paničku - postrádám na hřišti kompas nebo navigaci... :-))
Bohužel, díky zanedbané socializaci a konfliktu se dvěma velkými psy, některé feny "nemusí" a vrčí na ně, nebo se schovává (před velkými psy, obzvláště pokud jsou na ni dva). Nejde ale o dědičnou záležitost, lehce odstraníte socializací ve správném věku štěněte.
Z předútulkových dob jí zůstala trocha samostatnosti a tak když na ní nemáme moc času, holt si zajde na procházku sama. Miluje mišování - je schopná strávit celý půlden na louce s hlavou zaraženou pod zem... Nejoblíbenější sport je mazling. :-)
 
          
 
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek